Tepelné čerpadlá vzduch-voda > Daikin > Altherma nízkoteplotná Split

Altherma nízkoteplotná Split

Staviate nový dom? Naše tepelné čerpadlo Daikin Altherma vytvára optimálny komfort pre vás i vašu rodinu a zároveň výrazne znižuje vaše účty za energie spolu s emisiami CO2!

Vonkajšie jednotky

Daikin Altherma využíva prírodný zdroj energie. Vonkajšia jednotka odoberá teplo z vonkajšieho vzduchu a zvyšuje jeho teplotu na úroveň dostatočne vysokú pre vykurovanie. Toto teplo sa potom prenáša do vnútornej jednotky prostredníctvom potrubí pre chladivo (ďalšou výhodou tak je, že potrubia nemôže nikdy zamrznúť). Montáž kompaktnej vonkajšej jednotky je jednoduchá, nie sú potrebné žiadne vŕtacie alebo výkopové práce a môže sa takisto montovať v bytoch a apartmánoch. 

 

Vonkajšia jednotka je k dispozícii v dvoch radoch, 6, 7 a 8 kW spolu s 11, 14 a 16 kW (jednofázové a trojfázové). Toto reverzibilné tepelné čerpadlo vzduch/voda obsahuje kompresor s inverter reguláciou. Inverter systém plynule udržiava teplotu prostredia, čoho výsledkom je iba 30-percentná spotreba energie v porovnaní s bežným systémom zap/vyp.

Vnútorné jednotky 

Vnútorná jednotka zohrieva vodu, ktorá cirkuluje v nízkoteplotných radiátoroch, podlahovom kúrení alebo ventilátorových konvektoroch a tiež zabezpečuje teplú pitnú vodu. 

 

Vnútorná jednotka je k dispozícii v dvoch verziách, pričom každá z verzií sa vyrába v dvoch výkonoch. Verzia EKHBH je určená iba pre kúrenie a EKHBX pre kúrenie aj chladenie.

 

PDF na stiahnutie

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem