Tepelné čerpadlá vzduch-voda > Daikin > Altherma vysokoteplotná

Altherma vysokoteplotná

Vysokoteplotnú Daikin Altherma je možné výborne kombinovať so štandardnými vysokoteplotnými vykurovacími telesami. Dokonalé riešenie, ak chcete ušetriť na vašom účte za energiu!

Vonkajšie jednotky

Vonkajšia jednotka si odoberá teplo z vonkajšieho vzduchu a zvyšuje jeho teplotu, aby bola vhodná na vykurovanie. Toto teplo sa potom prenáša do vnútornej jednotky cez chladiace potrubia (ďalšou výhodou tak je, že potrubia nemôžu zamrznúť). Kompaktná vonkajšia jednotka sa ľahko montuje bez potreby vŕtacích alebo výkopových prác. Navyše, prevádzka jednotky je garantovaná až do teploty  20°C .

 

Vonkajšia jednotka je k dispozícii o výkonoch 11, 14 a 16 kW (jednofázové a trojfázové). 

 

Toto reverzibilné tepelné čerpadlo vzduch/voda obsahuje kompresor s inverter reguláciou. Inverter systém plynule udržiava teplotu prostredia, čoho výsledkom je iba 30-percentná spotreba energie v porovnaní s bežným systémom zap/vyp. 

Vnútorné jednotky

Vnútorná jednotka zohrieva vodu, ktorá cirkuluje cez vysokoteplotné radiátory a je možné ju pripojiť k zásobníku na teplú pitnú vodu. Vďaka unikátnej kaskádovej technológii, ktorá dokáže zohriať teplotu vody až na 80°C, nie je potrebný žiadny elektrický ohrievač, aby uspokojil vaše nároky na komfort. 

  

Aby ste ušetrili miesto, zásobník teplej pitnej vody je možné inštalovať navrch vnútornej jednotky.

 

Vnútorná jednotka sa dodáva v jednofázovom a trojfázovom vyhotovení.

 

PDF na stiahnutie

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem