Tepelné čerpadlá zem-voda > Nibe > F1145

F1145

NIBE F1145 je tepelné čerpadlo systému zem/voda, voda/voda pre vykurovanie rodinných domov či iných objektov. NIBE F1145 je produkt novej generácie tepelných čerpadiel NIBE, ktoré sú úspornejšie než ich predchodcovia, ale sú predovšetkým navrhnuté pre veľmi jednoduché a užívateľsky priateľské ovládanie. Inštaláciou NIBE F1145 si výrazne znížite náklady na energie pre dom až o 80%, ale aj výrazne znížite produkciu emisií

NIBE F1145 je tepelné čerpadlo určené pre vykurovanie rodinných a viacgeneračných domov i budov pre priemyselné využitie. NIBE F1145 je všestranne využiteľné zariadenie vybavené inteligentným riadiacim systémom. Riadenie je tiež pripravené pre bivalentný vykurovací režim v kombinácii s olejovým nebo plynovým kotlom. V tepelnom čerpadle sú inštalované energeticky úsporné výkonovo riadené obehové čerpadlá ako pre vykurovací okruh, tak pre okruh primárny. NIBE F1245 ďalej obsahuje zásobník teplej vody o objeme 180 litrov. Vykurovacie teleso inštalované z výroby má príkon 3×3 kW pre napätie 3×400 V a 3×2 kW pre napätie 230 V.

 

Vďaka vysoko účinnému kompresoru a dostatočne dimenzovanému okruhu chladiva dosahuje NIBE F1145 vysokej účinnosti. S tým súvisí i vysoký vykurovací faktor (COP), ktorý dosahuje hodnoty 5,03 pri vstupnej teplote primárneho média 0°C a výstupnej teplote vykurovacieho média 35°C (bez obehových čerpadiel).

 

NIBE F1145 má konštrukčne kompresor a okruh chladiva umiestnený v oddelenom module, čo uľahčuje ich servis. Kompresor je teda obklopený dvojitou protihlukovou bariérou, vďaka ktorej sa podarilo dosiahnuť veľmi nízkych hodnôt hlučnosti. NIBE F1145 má zabudované flexibilné hadice a energeticky úsporné výkonovo riadené obehové čerpadlá. Primárny okruh a vykurovacie okruhy sa pripájajú k jednotke zhora, čo uľahčuje inštaláciu. Súčasťou dodávky sú tiež filtre nečistôt.

 

Jednotku je možné pripojiť k nízkoteplotným ohrevným systémom ako sú radiátory, konvektory alebo podlahové či stenové kúrenie.

 

NIBE F1145 je riadený mikroprocesorom, čo zaisťuje optimálnu a bezpečnú prevádzku. Na farebnom LCD displeji sa zobrazujú prehľadné informácie o aktuálnom stave tepelného čerpadla, jeho dobe prevádzky i o všetkých dôležitých teplotách. To znamená, že nie je potrebné používať externé teplotné senzory.

Tepelné čerpadlo je možno prepojiť s nasledujúcimi systémami:

Priame pripojenie na nízkoteplotný ohrevný okruh radiátorov alebo podlahového kúrenia. Teplota na výstupe do ohrevného systému sa automaticky prispôsobí aktuálnej vonkajšej teplote. 

Prepojenie s existujúcim olejovým či plynovým kotlom alebo kotlom na drevo alebo s akumulačnou nádržou s ohrievačom vody. 

NIBE F1145 je možné inštalovať mnohými rôznymi spôsobmi.

Je potrebné vziať do úvahy teplotu v ohrevnom systéme, pretože horná medzná teplota je pri tepelnom čerpadle nižšia než napríklad pri olejovom alebo plynovom kotli.

V zostave tepelného čerpadla je inštalované elektrické vykurovacie teleso (jednofázové alebo trojfázové). Senzory izbovej teploty, modul pre riadenie ohrevu TUV a prídavné jednotky sú k dispozícii ako príslušenstvo.

Vykurovací okruh je možné v horúcich letných dňoch tiež využiť k chladeniu.

Použitím unikátneho intuitívneho ovládacieho panelu, môžete rýchlo a jednoducho nastaviť vašu vnútornú klímu v dome a naprogramovať podľa vašich predstáv a časových intervalov.

NIBE celý svoj sortiment tepelných čerpadiel a príslušenstva vyrába modulárne tak aby sa tepelné čerpadlá i zásobníkové ohrievače dali kombinovať a dizajnovo ladili.

Maximálnym dôrazom na izoláciu ,sú tepelné čerpadlá NIBE natoľko tiché, že budete chodiť kontrolovať, či sú v prevádzke.

Hlavné rysy NIBE F1145

 • Veľký farebný ovládací panel s prehľadnými symbolmi a ikonami 
 • Zrozumiteľné ovládacie prvky uľahčujúce riadenie a ovládanie tepelného čerpadla 
 • Ovládanie dvoch vykurovacích kriviek (ohrevné telesá a podlahové kúrenie) 
 • Príprava chladenia (s príslušenstvom) 
 • Hodiny reálneho času 
 • Časovač pre riadenie teploty 
 • Časovač pre riadenie ohrevu teplej vody 
 • Príprava pre komunikáciu a riadenie prostredníctvom mobilného telefónu či    internetu 
 • Ovládanie ohrevu bazénu 
 • Záznam alarmov (poruchových stavov) pre uľahčenie servisu. 
 • Voľba jazyka 
 • Relé mäkkého štartu kompresora 
 • Možnosť pracovať až zo štyrmi rôznymi vykurovacími okruhmi 
 • Zobrazenie teploty chladiva

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem