Tepelné čerpadlá ventilačné > Nibe > F470

F470

Predstavujeme Vám moderné ventilačné tepelné čerpadlo NIBE F470, ktoré je určené pre vykurovanie, ohrev vody a predovšetkým pre riadené vetranie s rekuperáciou. Je vhodné pre nízkoenergetické a pasívné domy, ktoré sú dnes stále populárnejšie a v ktorých sa bez riadeného vetrania so spätným ziskom energie nezaobídete.

NIBE F470 je ventilačné tepelné čerpadlo systému vzduch/voda novej generácie, ktoré je určené pre nízkoenergetické jednogeneračné či dvojgeneračné rodinné domčeky s tepelnou stratou do 4kW (norma NE) a s výškou miestností cca 2,50 m.

 

V prípade možného odstavenia teplovodného vykurovacieho systému bude pomocou energie získavanej z odpadného ventilačného vzduchu ohrievaná teplá voda a predohrievaný čerstvý vzduch privádzaný do miestnosti (rekuperácia).

Uživateľsky jednoduché

Použitím unikátneho intuitivneho ovládacieho panelu, môžete rýchlo a jednoducho nastaviť Vašu vnútornú klímu v dome a naprogramovať podľa Vašich predstáv a časových intervalov.

Nadčasový design

NIBE celý svoj sortiment tepelných čerpadiel a príslušenstva vyrába modulárne, tak aby sa tepelné čerpadlá i zásobníkové ohrievače dali kombinovať a designovo ladili.

Neuveriteľná tichosť

Maximálnym dôrazom na izoláciu, sú tepelné čerpadlá NIBE natoľko tiché, že sa budete chodiť presviedčať,či vôbec sú v prevádzke.

 

Tepelné čerpadlo NIBE F470 využíva tepelnú energiu získanú z odpadného ventilačného vzduchu k ohrevu teplej užitkovej vody, vykurovaniu a predhrievaniu čerstvého ventilačného vzduchu privádzaného do miestností.

 

Mikroprocesorová jednotka využívajúca riadenie podľa vonkajšej teploty neustále zaisťuje efektívnu prevádzku systému a zaručuje udržovanie nastavenej izbovej teploty. Tá sa nastavuje pomocou termostatických hlavíc na radiátoroch. Tepelné čerpadlo NIBE F470 je vybavené prídavným zdrojom tepla vo forme integrovaného vykurovacieho telesa, ktoré sa v prípade potreby (keď tepelné čerpadlo už nie je schopné svojím výkonom pokryť aktuálne nároky na teplo) automaticky zapne.

 

Ovládacie prvky na riadiacom panele sú prehľadne usporiadané a umožňujú jednoduché ovládanie.

 

NIBE F470 je možné použiť ako pre nízkoteplotné vykurovacie systémy s radiátormi, tak pre podlahové kúrenie.

Základné výhody

  • Mimoriadne jednoduchá inštalácia 
  • Farebný TFT displej s uživateľskými inštrukciami 
  • Elegantný, nadčasový design 
  • GSM dialkové ovládanie (s príslušenstvom) 
  • Časové programovanie (vykurovanie, teplá voda, ventilácia) 
  • USB port (pre rýchlu aktualizáciu softwaru) 
  • Integrovaný nerezový zásobník 170 litrov na prípravu teplej vody 
  • Ekologicky nezávadná izolácia s minimálnymi tepelnými stratami 
  • Jednoduché čistenie filtra, monitor zanesenia filtru 
  • Výnimočne nízka hladina hluku

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem