Tepelné čerpadlá zem-voda > Nibe > Fighter 1150

Fighter 1150

Prvé tepelné čerpadlo systému zem-voda a voda-voda vybavené plynulou reguláciou výkonu kompresoru. Revolučné riešenie zahrňajúce kompresor riadený frekvenčným meničom s inštalovaným inteligentným riadiacim systémom.

Zvonku vyzerá rovnako ako akékoľvek iné bežné čerpadlo zem-voda, avšak vo vnútri nájdeme mnoho úplne nových prvkov. Nastupuje nová generácia tepelných čerpadiel!

 

NIBE Fighter 1150 je prvým tepelným čerpadlom systému zem-voda a voda-voda, ktoré je vybavené plynulou reguláciou výkonu kompresoru. Jeho revolučná konštrukcia zahŕňa kompresor riadený frekvenčným meničom s inštalovaným inteligentným riadiacim systémom.

 

To znamená, že sa tepelné čerpadlo v ktoromkoľvek okamžiku automaticky prispôsobí požiadavkám na vykurovanie danej budovy. Keď je potrebné vyšší vykurovací výkon alebo viac teplej vody, jeho výkon sa zvýši, keď je potreba tepla nižšia, znížia sa príslušným spôsobom otáčky kompresoru a výkon sa zníži.

 

Vzhľadom k tomu, že toto tepelné čerpadlo pracuje za optimálnych prevádzkových podmienok po celý rok, maximalizuje svojé prínosy a minimalizuje prevádzkové náklady.

 

 

Pretože kompresor a obehové čerpadlá sú riadené frekvenčným meničom, nemusí byť toto tepelné čerpadlo projektované s výkonovou rezervou, čo súčasne vedie k zvýšeniu jeho celoročnej priemernej účinnosti a nižším prevádzkovým nákladom.

Ak zvolíte Fighter 1150, získavate možnosť ďalšieho zväčšovania vytápaných priestorov. Jeho vysoký výkon (max. 16 kW) Vám umožní v budúcnosti rozšíriť Váš dom i postaviť vytápaný bazén bez nutnosti zvyšovania inštalovanej kapacity tepelného čerpadla. Ďalšou výhodou je, že vyžaduje malý montážny priestor a ľahko sa inštaluje.

 

  • Automatické nastavenie výkonu od 3,9 do 16 kW podľa aktuálnych potrieb tepla pre danú budovu. 
  • Integrované 9 kW vykurovacie teleso 
  • Je vybavené riadiacim systémom, ktorý zaisťuje optimálnu a bezpečnú prevádzku. Na LCD displeji sa zobrazujú prehľadné informácie o aktuálnom stave tepelného čerpadla, jeho dobe prevádzky a o všetkých dôležitých teplotách. 
  • Integrované hodiny pre naplánovanie ohrevu extra teplej vody a znižovanie či zvyšovanie teploty na výstupe. 
  • Príprava na pripojenie ďalšieho externého ohrievača teplej vody, rekuperačnej jednotky, ohrevu bazénu atď. 
  • V horúcich letných dňoch umožňuje chladenie pomocou konvektorov s ventilátormi. 
  • Príprava na riadenie dvoch vykurovacích systémov s rôznymi prevádzkovými teplotami, napríklad radiátorov a podlahového kúrenia. 

 

 

 

Ovládajte a kontrolujte svoje tepelné čerpadlo pomocou internetu alebo mobilného telefónu

Po inštalácii komunikačného modulu môžete znižovať či zvyšovať izbovú teplotu, aktivovať ohrev extra teplej vody alebo len skontrolovať, či všetko funguje tak, ako má, nech ste kdekoľvek na svete, pomocou internetu alebo SMS. Naviac je možné ovládať podobne jednoduchým spôsobom prípadný alarm či ochranu proti zamrznutiu.

 

A ak chcete mať pohodlie dokonalé, môžete sa dohodnúť so servisnou organizáciou, aby sa postarala o riadenie Vášho vytápania pomocou komunikačnej jednotky RCU 11.

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem