Tepelné čerpadlá zem-voda > Nibe > Fighter 1330

Fighter 1330

Moderné tepelné čerpadlo pre vykurovanie obytných budov a objektov určených na podnikanie.

Tepelné čerpadlo Fighter 1330 je vyrábané v štyroch verziách, ktoré sa líšia výkonom, a to 22, 30, 40 a 60 kW.

Nibe Fighter 1330 je tepelné čerpadlo určené na vykurovanie väčších budov, ako sú viacgeneračné rodinné domy a väčšie priemyselné objekty. Toto tepelné čerpadlo je určené na odber energie z plošného zemného kolektoru, hlubinného zemního vrtu alebo zo spodnej vody. Fighter 1330 je všestranne využitelné. Je vybavené inteligentným riadiacim systémom, ktorý umožňuje jeho prevádzku v mnohých rôznych režimoch. Tepelné čerpadlo Fighter 1330 môže pracovať pri dvoch rôznych výstupných teplotách – v prípade potreby aj s riadením podľa dvoch vykurovacích kriviek. Okrem toho je jeho riadiaci systém pripravený na ovládanie olejového alebo elektrického kotla. Toto tepelné čerpadlo môže bzť v rámci vykurovacieho systému riadené ako Riadiaca či Podriadená jednotka.

 

Vďaka dvom vysoko účinným scroll kompresorom a dostatočne dimenzovanému okruhu chladiva dosahuje Fighter 1330 vysokú účinnosť. S tým súvisí aj vysoký vykurovací faktor (COP), ktorý dosahuje hodnotu minimálne 4,3* pri vstupnej teplote primárneho média 0°C a výstupnej teplote vykurovacieho média 35°C. To znamená, že pri používaní môžeme dosiahnúť značné úspory.

 

Maximálna teplota na výstupe, pokiaľ je v prevádzke len kompresor, je 65°C.

 

Tepelné čerpadlo pozostáva z dvoch jednotiek, z ktorých každá obsahuje menej ako 3 kg chladiva. Jednotlivé kompresory sa spúšťajú podľa aktuálnej potreby tepla, čím sa dosahuje lepšia regulácia vykurovacieho výkonu a ďalších prevádzkových časov. Tým sa znižuje opotrebenie kompresorov a zvyšuje sa prevádzková spoľahlivosť.

 

Fighter 1330 je schopný súčasne vytápať miestnosti aj ohrievať teplú vodu. V bežnej prevádzke je uprednostňovaný ohrev TUV pred vytápaním.

 

Fighter 1330 má kompresory a chladiace okruhy umiestnené v oddelených krytoch, čo uľahčuje ich servis. Táto dvojitá protihluková bariéra umožnila dosiahnuť veľmi nízke hodnoty hlučnosti. Flexibilná hadica a obehové čerpadlá sú inštalované už z výroby. Chladiace médium a vykurovaci obvody sa pripájajú k jednotke zozadu. Súčasťou dodávky sú tiež filtre nečistôt.

 

Fighter 1330 je riadený mikroprocesorom, čo zaisťuje optimálnu a bezpečnú prevádzku. Na LCD displeji sa zobrazujú prehľadné informácie o aktuálnom stave tepelného čerpadla, jeho dobe prevádzky i o všetkých dôležitých teplotách. To znamená, že nie je nutné používať externé teplomery.

 

Tepelné čerpadlo Fighter 1330 je umiestnené v robustnom ráme a je vybavené masívnymi vonkajšími panelmi. Účinná protihluková izolácia umožňuje dosiahnuť veľmi nízke hladiny hlučnosti a vysoký obytný komfort. Predný panel a bočné panely je možné ľahko odňať, čo zjednodušuje inštaláciu a uľahčuje servis.

 

Riadiaca jednotka je schopná súčasne riadiť až deväť Fighterov 1330, je teda možné dosiahnuť výkon viac ako 500 kW. Vykurovací okruh je možné v horúcich letných dňoch tiež využiť na chladenie.

 

Fighter 1330 je možné inštalovať mnohými rôznymi spôsobmi. Je možné k nemu tiež pripojiť rôzne druhy príslušenstva, ako napríklad izbové čidlo „RG 10“, jednotku na riadenie ohrevu teplej vody „VST 11“, rozdeľovač teplotného signálu „TSF 10“ a iné zariadenia.

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem