Tepelné čerpadlá ventilačné > Nibe > Fighter 640P

Fighter 640P

Tepelné čerpadlo Fighter 640P je určené pre jednogeneračné či dvojgeneračné rodinné domy s tepelnou stratou 4 – 6 kW (norma NE).

Vďaka tomu, že je možné tepelné čerpadlo Fighter 640P rozdeliť na dve samostatné sekcie (tepelné čerpadlo a nádrž na TUV), je obzvlášť vhodné pre miestnosti s minimálnou inštalačnou výškou.

Mechanický ventilačný systém s tepelným čerpadlom využívajúci energiu získanú z ventilačného vzduchu na ohrev teplej vody a vykurovanie.

 

Jednotka Fighter 640P využíva tepelnú energiu získanú z odpadného ventilačného vzduchu a z vonkajšieho vzduchu na ohrev teplej vody a vykurovanie.

 

Fighter 640P je kompletný systém, ktorý je schopný nahradiť bežný kotol pre vykurovanie, ohrievač vody a ventilačnú jednotku so spätným získavaním energie (rekuperáciou). Umožňuje tiež získavať energiu z vonkajšieho vzduchu až do teploty –5°C. Pokiaľ vonkajšia teplota klesne pod –5°C, prepína Fighter 600P automaticky na prevádzku len v režime rekuperácie ventilačného vzduchu. Fighter 640P je možné použiť ako pre nízkoteplotné vykurovacie systémy s radiátormi, tak pre podlahové kúrenie.

 

Mikroprocesorová jednotka využívajúca riadenie podľa vonkajšej teploty neustále zaisťuje efektívnu prevádzku systému a zaručuje udržiavanie nastavenej izbovej teploty. Tá sa nastavuje pomocou termostatických hlavíc na radiátoroch. Tepelné čerpadlo Fighter 640P je vybavené prídavným zdrojom tepla vo forme integrovaného vykurovacieho telesa o príkone 9 kW. To sa automaticky zapína v prípade, kedy tepelné čerpadlo už nie je schopné svojim výkonom pokryť aktuálne nároky na teplo.

 

Ovládacie prvky na riadiacom paneli sú prehľadne usporiadané a umožňujú ľahké ovládanie.

 

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem