Tepelné čerpadlá ventilačné > Nibe > FLM 30

FLM 30

Ideálne riešenie pre novostavby – FLM 30

FLM 30 je nástavbový modul zaisťujúci riadené vetranie obytných priestorov vytápaného objektu a zároveň regeneráciu zemných kolektorov.

Modul FLM 30 je špeciálne konštruovaný pre spojenie s tepelnými čerpadlami FIGHTER 1140/1240/115­0/1250.

 

Súčásťou modulu FLM 30 je ventilátor, ktorý nasáva vzduch z miestností do výmenníkovej jednotky. Tu sa získaná energia predáva primárnemu médiu, čím sa zvýši jeho teplota a teda aj vykurovací faktor tepelného čerpadla. V prípade, že nie je tepelné čerpadlo v prevádzke, akumuluje sa získaná energia do zemných kolektorov (regenerácia kolektorov), čím sa bezozbytku využije energia obsiahnutá vo ventilačnom vzduchu.

 

Dimenzovanie tepelného čerpadla zem-voda nie je závislé na množstve vzduchu, ako je tomu pri tepelných čerpadlách využívajúcich ventilačný vzduch, ale jeho výkon sa môže optimálne prispôsobiť potrebám a veľkosti domu.

 

Modul FLM 30 je najlepšie umiestniť priamo na tepelné čerpadlo FIGHTER 1240/1250, je ale tiež možné ho pripevniť na stenu.

 

FLM 30 je možné pripojiť ku všetkým tepelným čerpadlám rady Fighter 1140/1240/115­0/1250. 

 

Komplexné riešenie zaisťujúce získavanie tepla (rekuperácia) z ventilačného vzduchu i akumuláciu tepelnej energie do zemných kolektorov. 

 

Možnosť optimalizácie dĺžky primárnych kolektorov. 

 

Vysoký výkon ventilátora pri minimálnej hlučnosti. 

 

Jednoduchá inštalácia. 

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem