Vetracie systémy s rekuperáciou > Systemair > SAVE VTC 300

SAVE VTC 300 rekuperačná jednotka

 

Vysoko účinná rekuperačná jednotka 

  • Vysoko účinná rekuperačná jednotka 
  • Energeticky efektívne motory s EC technológiou 
  • Ovládanie pomocou ovládača CD s LCD displejom 
  • Možnosť zvlášť nastaviť množstvo prívodného a odvodného vzduchu 
  • Automatická zmena na letnú prevádzku bez rekuperácie
  • Automatické odmrazovanie

  

Model bielej farby s EC ventilátormi, flexibilnými možnosťami ovládania a moderným ovládacím panelom. Jednotka je navrhnutá na vetranie obytných priestoroch s vetranou plochou do 300 m2.

 

SAVE VTC 300 je možné umiestniť na stenu napr. v tech. miestnosti, práčovni, šatníku a podobných priestoroch.

 

Jednotka má plne izolovaný plášť, kompletnú reguláciu, vysoko účinný protiprúdový rekuperátor a filtre. Energeticky efektívne ventilátory s EC motormi redukujú spotrebu energie o približne 50% v porovnaní so štandardnými motormi. Táto moderná technológia umožnuje dosiahnuť nízky SFP faktor (Specific Fan Power).

Jednotka automaticky prepína medzi normálnou prevádzkou s rekuperáciou a letnou prevádzkou bez rekuperácie. Toto riešenie automaticky rekuperuje chladený vnútorný vzduch (v prípade použitia klimatizácie).

 

Vzduchový výkon a teplota prívodného vzduchu sa nastavujú na jednom (vstavanomn) alebo viacerých (možné doplniť) ovládačoch CD. Symboly a text na displeji znázorňujú zvolené nastavenia; prevádzku dohrevu, letnú prevádzku a potrebu výmeny filtrov. Nastavenie požadované vzduchového výkonu na prívode a odvode vzduchu sa vykonáva na ovládacom paneli. K dipozícii je funkcia časovača pre automatickú zmenu medzi dennou a nočnou prevádzkou. V prípade poruchy sa na displeji zobrazí hlásenie.

 

SAVE VTC 300 je vybavená výstupmi pre reguláciou externého teplovodného ohrievača, vodného alebo DX chladiča a vstupmi pre riadenie vetrania na základe externých senzorov napr. CO2, snímača pohybu alebo snímača vlhkosti (beznapäťový kontakt). 

 

Jednotka má funkciu automatického odmrazovania. Môže byť zvolených 5 rôznych režimov podľa typu vetraného priestoru a vonkajších podmienok.

Vzhľadom k vysokej účinnosti rekuperátora je jednotka štandardne dodávaná bez el. dohrevu vzduchu.

 

Ak je jednotka v prevádzkovaná v oblasti, kde počas zimy prevládajú veľmi nízke teploty, je možné ju doplniť o el. dohrievač (objednáva sa ako príslušenstvo). 

Štandardne je jednotka dodávaná s filtrami triedy G4.

Filtre triedy F7 a M5 sú dostupné ako príslušenstvo.

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem