Stropné chladenie > Rehau > Suchý systém

Suchý systém

Plošné chladenie prináša novú dimenziu pohody počas horúcich letných dní, pričom chladenie stropom predstavuje najkomfortnejšiu alternatívu plošného systému. Pocit jemného chladu bez prievanu je jedinečný a veľmi príjemný. Strop poskytuje spravidla dostatok chladiacej plochy a zároveň najvyšší výkon spomedzi plošných chladení. Navyše Vašu peňaženku potešia nízke prevádzkové náklady. Radi zabezpečíme komplexný návrh a realizáciu pomocou siete našich odborných partnerov.

Systém je tvorený sadrokartónovými doskami so zapustenými rúrkami RAUTHERM S z RAU PE-Xa 10,1 x1,1 mm v rozstupe 45mm. Samotný sadrokartón v hrúbke 15mm je spevnený buničinovou vlákninou, aby nedošlo k narušeniu v oslabených miestach, kde sú vo vyhĺbených drážkach vložené rúrky. Maximálny výkon zabezpečí dodatočná izolácia PST 18 mm z vrchnej strany stropných dosiek. Orientačná hodnota chladiaceho výkonu je 60 W/m2.

 

Sadrokartónové elementy so zapustenými rúrkami sa dodávajú pre vyššiu flexibilitu v štyroch rozmeroch:

 

  • 2000 x 1250 mm
  • 1500 x 1250 mm
  • 1000 x 1250 mm
  • 500 x 1250 mm

 

Dosky sa upevňujú na pripravený raster z dreva alebo kovu. Keďže rúrky sú uložené z vonkajšej strany dosky, je nutné použiť predvŕtané otvory. Pozdĺžne hrany stenových vykurovacích/chladiacich komponentov REHAU a hlavy skrutiek musia byť zásadne vyšpárované. Priečne hrany dosiek musia byť skosené a pred špárovaním vyčistené vlhkým štetcom alebo hubkou. Aby sa zabránilo tvorbe prasklín, musia byť špáry stenového vykurovania/chladenia REHAU zalepené papierovým vystužovacím pásom. Špárovanie sa vykonáva špárovacím tmelom (napr. vybrané typy Lafarge LaFillfresh, Rigips alebo Knauf).

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem