Tepelné čerpadlá zem-voda > Viessmann > Vitocal 222-G a 242-G

Vitocal 222-G a 242-G

Kompaktné tepelné čerpadlo

Soľanka/voda

 

Menovitý tepelný výkon: 5,9 bis 10,0 kW

 

Objem zásobníka: 

Vitocal 222-G: 170 Litrov

Vitocal 242-G: 220 Litrov

Vitocal 222-G, tepelné čerpadlo soľanka/voda so zásobníkom na teplú vodu. Vitocal 242-G s možnosťou pripojenia solárneho zariadenia. 

 

Kompletné a obzvlášť miestošetriace – v kompaktných tepelných čerpadlách Vitocal 242-G a Vitocal 222-G sú už integorvané všetky potrebné komponenty na ohrev teplej vody. S vykurovacím výkonom medzi 5,9 a 10,0 kW sú koncipované pre zapojenie do rodinného domu. Výstupná teplota až 60 °C umožňuje prevádzku tiež v spojení s vykurovacími telesami. 

 

Vitocal 242-G a Vitocal 222-G sú cenovo výhodné alternatívy ku kompaktným zariadeniam série 300. S kompresorom Compliant Scroll a termostaticky riadeným expanzným ventilom sa dosahujú výkonové čísla až ku 4,3 (podľa DIN EN 14511 pri soľanke 0 ° C/voda 35 °C). Pre vykurovací a solárny okruh sú v 3 stupňov integorvané do zariadenia nastaviteľné obehové čerpadlá. Obsluha zariadenia je vďaka novej regulácii Vitotronic obzvlášť jednoduchá. 

Vitocal 242-G je pripravený na solárnu prevádzku

 • Vitocal 242-G je pripravený na napojenie solárneho zariadnia k ohrevu pitnej vody. 
 • 220 litrový solárny zásobník a solárna regulácia umožňujú vysoké solárne zisky. 
 • Vitocal 222-G so 170 litrovým zásobníkom 
 • Kompaktné tepelné čerpadlo Vitocal 222-G disponuje vysokým komfortom teplej vody vďaka 170 litrovému zásobníku, ktorý je vyhrievaný vnútorným výmenníkom tepla. 

Teplo z prírody pre moderné rodinné domy

Kompaktné tepelné čerpadlá Vitocal 242-G a Vitocal 222-G sú špeciálne koncipované pre rodinné domy. S kompaktnými rozmermi iba 0,4 m² potrebujete iba nepatrnú plochu na umiestnenie. Kompaktná skriňa obsahuje obehové čerpadlo primárneho okruhu, čerpadlo vykurovacieho okruhu ako aj 3-cestný prepínací ventil. Kompaktné teplené čerpadlá sú ponúkané v dvoch variantách: Vitocal 242-G so solárnou funkciou a veľkoryso dimenzovaným zásobníkom s objemom 220 litrov. Vitocal 222-G disponuje 170 litrovým zásobníkom. Obidve tepelné čerpadlá ponúkajú vysoký komfort teplej vody. 

Komfortná obsluha

Ako všetky kompaktné vykurovacie centrály disponuje Vitocal 222-G novovu užívateľsky priateľskou reguláciou Vitotronic. V prípade, že si neviete rady,  stačí zmačknutie tlačítka Pomoc. Grafická obrazovka slúži k zobrazeniu solárnych ziskov a spínacích časov. Obslužná časť regulátora sa dá vybrať spredu kompaktného zariadenia a dá sa namontovať aj do stenového sokla. Vďaka 5-metrovému pripájaciemu vedeniu je možné externú obslužnú časť namontovať v komfortnej polohe.

Obzvlášť tichá prevádzka

Vďaka trojrozmernému tlmeniu vibrácií beží kompaktné tepelné čerpadlo obzvlášť ticho a hodí sa aj do inštalácií blízko pri príbytkoch. 

Kompaktné a pripravené na pripojenie

Pre ľahšiu montáž je skriňa rozdelená. Tepelné čerpadlá sa dodávajú kompletne zmontované priamo zo závodu. Variabilné pripájacie príslušenstvo uľahčuje inštaláciu tepelných čerpadiel.

Vykurovanie aj chladenie 

S kompaktným tepelným čerpadlom máte aj v horúcom lete vždy príjemnú klímu vo vašom dome. S funkciou „natural cooling“ prinesiete chlad zo zeme do vášho domu. K tomu potrebujete ako príslušenstvo NC-Box alebo sa hneď rozhodnite pre Vitocal 333-G s integorvaným NC-vybavením.  

Vitocal 242-G: Vrátane možnosti využitia solárnej energie 

Pri zariadení Vitocal 242-G je napojenie solárneho zariadenia už pripravené. To znamená, že hydraulické napojenia a regulácia sú integrované. Výkonné kolektory a zladené systémové komponenty od firmy Viessmann podporujú tepelné čerpadlo – tak môžte priemerne ročne ušetriť 50 až 60 percent spotreby energie pre ohrev pitnej vody.

Výhody na prvý pohľad

 • Kompaktné vykurovacia veža soľanka/voda s menovitým tepelným výkonom 5,9 až 10,0 kW
 • Vysoké výkonové čísla: COP-hodnoty podľa EN 14511 až 4,3 (soľanka 0 °C/voda 35 °C) (COP = Coefficient of Performance)
 • Maximálna výstupná teplota: 60 °C
 • Vysoký komfort zásobovania teplou vodou dosiahnutý integrovaným zásobníkom na teplú vodu s objemom 220 litrov pri jednotke Vitocal 242-G  (Vitocal 222-G objem 170 litrov)
 • Obzvlášť tichý vďaka trojrozmernému tlmeniu vibrácií s akustickým výkonom len 46 dB(A) pri 0/35 °C
 • Regulátor Vitotronic s jednoduchou obsluhou a zobrazením textových hlásení
 • Obslužná časť regulátora sa dá namontovať aj do stenového sokla
 • Pripravené na zapojenie priamo z výroby
 • Skriňa je deliteľná a vyznačuje sa nízkou stavebnou výškou, čo uľahčuje dopravu priamo na miesto inštalácie
 • Jednoduchá inštalácia vďaka variabilnému pripojovaciemu príslušenstvu 
 • Možnosť rozšírenia komfortu komunikačnou technikou

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem