Tepelné čerpadlá zem-voda > Viessmann > Vitocal 300-G typ BW

Vitocal 300-G typ BW

Tepelné čerpadlo soľanka/voda

Vykurovací výkon

jednostupňové: 21,2 až 42,8 kW

dvostupňové: 42,4 až 85,6 kW

 

Tepelné čerpadlo voda/voda

Vykurovací výkon 

jednostupňové: 28,1 až 58,9 kW

dvostupňové: 56,2 až 117,8 kW

Pre novostavby a modernizáciu, jedno a viac rodinné domy, priemysel

 

S Vitocalom 300-G sa rozhodnete pre špecialistu v oblasti rodinných a bytových domov. Využíva pre Vás teplo, ktoré leží priamo predo dvermi. A to presne podľa potreby tepla: Ako jednostupňové tepelné čerpadlo soľanka/voda od 21,2 do 42,8 kW a ako tepelné čerpadlo voda/voda od 28,1 do 58,9 kW.

 

V bytových domoch alebo pri použití v aplikáciách s vyššou potrebou tepla, je tým  pravým riešením dvojstupňové tepelné čerpadlo Vitocal 300-G na princípe Master/Slave. Dosahuje výkon od 42,4 do 85,6 kW (soľanka/voda) príp. od 56,2 do 117,8 kW (voda/voda). Aj tu je možnosť voľby medzi zdrojom tepla pôda alebo voda. Komu tento výkon stále nestačí, ten môže pomocou kaskádovej funkcie integrovanej v regulácii (až 4 kombinácie Master/Slave) zvýšiť výkon až na 471,2 kW (voda/voda).

Výkonné a spoľahlivé

Srdcom Vitocalu 300-G je výkonný špirálový kompresor. Presviedča vysokou prevádzkovou bezpečnosťou a spoľahlivosťou. V spojení s veľkoryso dimenzovaným výmenníkom tepla a integrovaným zariadením na rozdeľovanie chladiva dosahuje Vitocal 300-G vysoké výkonové čísla a výstupnú teplotu až 60 °C.

Mimoriadne tichá prevádzka a veľký výkon si nemusia odporovať 

To presvedčivo dokazujú nové zriadenia Vitocal 300-G. Vďaka hermeticky utesnenej skirni a mimoriadne chytrej konštrukcii zariadenia sa podarilo zredukovať hluk, prekračujúc očakávania v tomto výkonovom rozsahu. 

Úplne ekologický 

Vitocal 300-G nie je len pri využívaní obnoviteľných energií úplne nastavený na ekologickú prevádzku, ale aj prevádzkové médium R 410 A neobsahuje FCKW a je nehorľavé.

RCD systém: Zaisťuje optimálnu prevádzku tepelného čerpadla

RCD znamená Refrigerant Cycle Diagnostic System. Vo Vitocale 300-G sa stará o neustálu kontrolu chladiaceho okruhu a zaisťuje v spojení s elektronickým expanzným ventilom najvyššiu účinnosť v každom prevádzkovom bode ako aj  energetickú bilanciu.

Perfektné aj pre veľké výkony 

Obzvlášť pri veľkej potrebe tepla je Vitocal 300-G prvou voľbou. K tomu je možné viacero samostatných tepelných čerpadiel zapojiť cez prívod a spiatočku. To prináša nielen želaný vysoký výkon, ale naviac zvyšuje prevádzkovú bezpečnosť celého systému. Modulárna výstavba so samostatnými kompresorovými okruhmi prináša mimoriadne vysokú efektivitu pri čiastočnom zaťažení a umožňuje súčasnú  prevádzku vykurovania a ohrevu pitnej vody.

Modulárne riešenie pre vysokú potrebu tepla 

S tromi výkonmi ako master alebo slave sa dá vytvoriť veľké množstvo kombinácií, ktoré sú veľmi presne prispôsobené spotrebe tepla. Táto vysoká variabilita a presné diemnzovanie podľa potreby tepla optimalizujú doby chodu a zaisťujú hospodárnu prevádzku. Regulácia slave modulu sa realizuje cez master modul. Kombináciou rôznych výkonov, má užívateľ možnosť ekologický vykurovací systém prispôsobiť tak efektívne ako sa dá na svoju potrebu tepla.

Výhody na prvý pohľad:

 • Tepelné čerpadlo soľanka/voda 
 • vykurovací výkon ako jednostupňové: 21,2 až 42,8 kW, 
 • dvostupňové: 42,4 až 85,6 kW, maximálne 342,4 kW
 • Tepelné čerpadlo voda/voda 
 • vykurovací výkon ako jednostupňové: 28,1 až 58,9 kW, 
 • dvostupňové: 56,2 až 117,8 kW, maximálne 471,2 kW
 • Vysoké výkonové číslo: Hodnota COP podľa EN 14511 
 • do 4,8 (soľanka 0 °C/voda 35 °C) (COP = Coeffi cient of Performance).
 • Výstupná teplota do 60 °C
 • Monovalentná prevádzka pre vykurovanie a ohrev pitnej vody
 • Nízke prevádzkové náklady pri najvyššej efektívnosti v každom prevádzkovom bode vďaka inovatívnemu RCD systému (Refrigerant Cycle Diagnostic System) a elektronickému expanznému ventilu
 • Nízka hlučnosť a chvenie vďaka 3-D protihlukovej koncepcii, hladina hluku ≤ 44 dB(A) 
 • Regulácia tepelného čerpadla s menu Vitotronic 200 (typ WO1A) 
 • pre ekvitermickú prevádzku
 • Jednoduchá manipulácia vďaka malým a ľahkým modulom

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem