Tepelné čerpadlá voda-voda > Viessmann > Vitocal 300-G

Vitocal 300-G

Tepelné čerpadlo soľanka/voda, 6,2 až 17,6 kW, voda/voda, 8,0 až 21,6 kW

 

Maximálna výstupná teplota: 65 °C

Vysokovýkonné, tiché a spoľahlivé

Základný prvok Vitocalu 300-G je výkonný hermetický špirálový kompresor. Presvedčí vysokou prevádzkovou bezpečnosťou a spoľahlivosťou a mimoriadne tichou prevádzkou. Zodpovedný za to je plne hermetický kompresor ako aj dvojité tlmenie kmitania. Súčasne hermetický špirálový kompresor zaisťuje vysoké výkonové čísla a  maximálnu výstupnú teplotu do 65 °C. 

Šetrí životné prosptredie

Vitocal 300-G je nastavený pri využívaní regeneratívnej energie na prevádzku, ktorá šetrí životné prostredie. Ako pracovné médium používa nehorľavé a biologicky odbúrateľné prostriedky. 

Podpora zo slnka

K modernému vykurovaciemu zariadeniu patrí aj inovatívna solárna technika. Využite bezplatnú energiu slnka k podpore tepelného čerpadla. S tepelným čerpadlom Vitocal 300-G vám Viessmann ponúka perfektne zľadený systém. 

Vynikajúce aj pre veľké výkony 

Aj pri väčšej potrebe tepla je Vitocal 300-G skvelé riešenie. Do kaskády môžu byť zapojené viaceré tepelné čerpadlá Vitocal 300-G. To prinesie želaný väčší tepelný výkon a zvýši sa tým aj prevádzková bezpečnosť celého zariadenia. Modulárny chod so separátnym kompresorom sa stará o obzvlášť vysokú efektívnosť v čiastočnej prevádzke a umožňuje súčastne činnosť vykurovania a ohrevu teplej vody. 

RCD-systém: Vždy toľko tepla, koľko potrebujete

RCD-systém (Refrigerant cycle diagnostic System) je v tepelnom čerpadle Vitocal 300-G zodpovedný za permanentnú kontrolu chladiaceho okruhu a za dostupný výkon. Tým sa stará o ideálne prispôsobenie výkonu a o najvyššiu efektivitu v každom prevádzkovom bode. Počítadlo tepla/energetickej bilancie je už integrované.  

Výhody na prvý pohľad:

  • Menovitý tepelný výkon: tepelné čerpadlo soľanka/voda: 6,2 až 17,6 kW, tepelné čerpadlo voda/voda: 8,0 až 21,6 kW
  • Znížené emisie CO2 cez vysoké hodnoty COP (COP = Coeffizient of Performance) až 4,7 podľa EN 14511 v prípade teploty soľanky 7 °C/vody 35 °C, resp. 5,7 v prípade teploty vody 10 °C/vody 35 °C.
  • Monovalentná prevádzka na vykurovanie a ohrev pitnej vody.
  • Tichý chod vďaka plne hermetickému kompresoru s dvojitým tlmením vibrácií.
  • Zvlášť vhodný pre nižšie vykurovacie teploty, napr. pre podlahové vykurovanie. 
  • Nová komfortná regulácia s diaľkovou obsluhou a kontrolou pomocou napojenia na zariadenie Vitocom 100.
  • Použiteľný na chladenie v spojení s NC-Boxom alebo AC-Boxom
  • Integrované sú obehové čerpadlá soľankového a vykurovacieho okruhu, prepínací ventil vykurovanie/ohrev TÚV a poistná skupina (pri typoch BWC a WWC).
  • Individuálna montáž prídavného elektrického vykurovania – použiteľné napríklad pre vysúšanie miestností.
  • Počítadlo tepla/energetickej bilancie je priamo integrované.

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem