Tepelné čerpadlá zem-voda > Viessmann > Vitocal 333-G a 343-G

Vitocal 333-G a 343-G

Kompaktné tepelné čerpadlo soľanka/voda

 

Menovitý tepelný výkon: 5,9 až 10,3 kW

 

Objem zásobníka:

Vitocal 333-G: 170 Litrov

Vitocal 343-G: 220 Litrov

Vitocal 343-G so solárnou funkciou

Systémové riešenia pre rodinné domy: 

  • Vitocal 333-G kompaktné tepelné čerpadlo soľanka/voda so zásobníkom na teplú vodu
  • Vitocal 333-G NC so všetkými komponentami pre „natural cooling“
  • Vitocal 343-G s možnosťou napojenia solárneho zariadenia

Vďaka novému chladiacemu okruhu s elektronickým expanzným ventilom (EEV) a systémom RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic) umožňujú kompaktné zariadenia Vitocal 343-G a Vitocal 333-G vysoké výkonové čísla až 4,7 (podľa DIN EN 14511 pri soľanke 0 °C/voda 35 °C). 

 

Energeticky úsporné obehové čerpadlá na jednosmerný prúd zodpovedajú energetickej triede A pre solárny a vykurovací okruh vo všetkých troch kompaktných zariadeniach sa starajú o obzvlášť nízke náklady na spotrebu a tým o vyššie ročné čísla. 

So solárnou funkciou alebo „natural cooling“ 

Vitocal 343-G je pripravený pre napojenie solárneho zariadenia k ohrevu pitnej vody. K tomu je integovaný veľkorysý solárny zásobník s 200 litrovým obsahom a solárnou reguláciou. 

V kompaktnom zariadení Vitocal 333-G sa stará o vysoký komfort teplej vody zásobník so 170 litrovým objemom. Pre pohodlie pri bývaní počas horúcich letných dní je zariadenie Vitocal 333-G prídavne s napojením integrovanej funkcie „natural cooling“.

Tri varianty pre flexibilné použitie 

Kompaktné tepelné čerpadlá Vitocal 343-G a Vitocal 333-G sú v troch variantoch - s alebo bez solárneho napojenia ako aj s integovanou funkciou NC (natural cooling). Pre vysoký komfort teplej vody je integrovaný zásobník s objemom 170 litrov (solárna verzia s 220 litrov). Srdcom je novovyvinutý vysokoúčinný modul tepelného čerpadla.

Vysokoefektívne v každom smere

Vďaka novému chladiacemu okruhu s elektronickým expanzným ventilom (EEV)  a systémom RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic) ako aj sériovým vybavením čerpadlami na jednosmerný prúd sú kompaktné zariadenia mimoriadne efektívne. Toto sa odzrkadluje deň čo deň a rok čo rok vo vysokých pracovných číslach a nízkych nákladoch na spotrebu.

Malá inštalačná plocha 

So svojimi nízkymi priestorovými nárokmi je tepelné čerpadlo Vitocal 343-G a Vitocal 333-G vhodné do stiesnených podmienok: Kompaktná skriňa obsahuje obehové čerpadlo primárneho okruhu, čerpadlo vykurovacieho okruhu ako aj 3-cestný prepínací ventil. Skriňa kompaktnej jednotky ukrýva chladiaci modul, kompletne zapúzdrený priestor hydrauliky čo takto spolu s trojrozmerným tlmením vibrácií znižuje prevádzkovú hlučnosť na minimum. S akustickým výkonom len 46 dB(A) pri 0/35 °C patria tieto kompaktné tepelné čerpadlá k tým najtichším vo svojej kategórii.

 

Pre ľahšiu montáž sme znížili konštrukčnú výšku a skriňu sme rozdelili. Variabilné  pripájacie príslušenstvo uľahčuje inštaláciu tepelných čerpadiel, ktoré sa priamo zo závodu dodávajú kompletne zmontované.

Mimoriadne komfortná obsluha 

Tak ako všetky kompaktné zariadenia, majú aj tepelné čerpadlá Vitocal 343-G a Vitocal 333-G vo svojej výbave užívateľsky priateľskú reguláciu Vitotronic. V prípade pochybností stačí len stlačiť tlačidlo Pomoc. Grafické rozhranie slúži na zobrazenie vykurovacích kriviek a solárneho zisku.

 

Obslužnú časť regulátora Vitotronic je možné z prednej časti kompaktného prístroja vybrať a zabudovať do montážneho sokla. Vďaka 5-metrovému pripájaciemu vedeniu je možné externú obslužnú časť namontovať v komfortnej polohe.

Vždy k dispozícii 

Novú reguláciu Vitotronic je možné podľa potreby vybaviť aj komfortnou komunikačnou technikou. K dispozícií sú rôzne možnosti od zariadenia Vitocom 100 po Vitocom 300, jedno kde práve ste.  

Výhody na prvý pohľad

  • Kompaktné tepelné čerpadlo soľanka/voda s menovitým tepelným výkonom od  5,9 do 10,3 kW
  • Vysoké výkonové čísla: hodnota COP podľa EN 14511 až 4,7 (soľanka 0 °C/ voda 35 °C) (COP = Coefficient of Performance)
  • Vysoký komfort zásobovania teplou vodou dosiahnutý integrovaným zásobníkom na teplú vodu s objemom 220 litrov pri jednotke Vitocal 343-G (Vitocal 333-G objem 170 litrov)
  • Maximálna výstupná teplota prívodu až 60 °C pri vysokom komforte zásobovania teplou vodou
  • Energeticky úsporné obehové čerpadlá na jednosmerný prúd (energetická trieda A)
  • Mimoriadne nízka hlučnosť dosiahnutá novou koncepciou zvukovej izolácie 
  • s hlučnosťou len 46 dB (A) pri 0/35 °C
  • Regulátor Vitotronic s jednoduchou obsluhou a zobrazením textových hlásení.
  • Obslužná časť regulátora sa dá namontovať aj do stenového sokla
  • Pripravené na zapojenie priamo z výroby
  • Skriňa je deliteľná a vyznačuje sa nízkou stavebnou výškou, čo uľahčuje dopravu priamo na miesto inštalácie
  • Komfort a kompaktnosť dosiahnutá integrovanou chladiacou funkciou NC (natural cooling) u zariadenia Vitocal 333-G
  • Nízke prevádzkové náklady
  • Možnosť rozšírenia komfortu komunikačnou technikou

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem