Kondenzačné plynové kotly > Viessmann > Vitodens 222-F

Vitodens 222-F

Kondenzačný plynový kotol s integrovaným smaltovým nabíjacím zásobníkom

 

Menovitý tepelný výkon: 4,8 až 35 kW

Stacionárny plynový kondenzačný kotol s integrovaným smaltovým nabíjacím zásobníkom presvedčí vysokým výkonom ohrevu pitnej vody a komfortom intuitívneho ovládania.

Kto povedal, že vaša vykurovacia centrála nemôže byť v kuchyni? So stacionárnou vykurovacou centrálou Vitodens 222-F to nie je žiadny problém. Zodpovedá bežným kuchynským rastrom a vôbec nie je nápadný. Z jednej výroby je aj plynový horák MatriX a výhrevné plochy z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele Inox-Radial. 

Nízka spotreba plynu

Vitodens 222-F má trvalo nízku spotrebu plynu a ponúka vysokú prevádzkovú bezpečnosť vďaka regulácii spaľovania Lambda Pro Control (LPC).

Jednoduchá montáž

S pripájacími sadami a prístenným zhotovením je rozsah použitia komaktnej centrály obzvlášť vysoký. Je predmontované a rýchlo inštalovateľné. A vďaka vysokému podielu rovnakých častí z iných vykurovacích centrál od firmy Viessmann vykoná odborná kurenárska firma servis rýchlo a menej nákladne. 

Cenovo výhodný s nízkymi požiadavkami na miesto 

Nová vykurovacia centrála Vitodens 222-F je koncipovaná ako náhrada za staré plynové kotly pri modernizácii vykurovania. S výkonovým rozsahom do 35 kW je dimenzovaná na požiadavku vysokého komfortu teplej vody.  Ako všetky nové vykurovacie centrály nevyžaduje Vitodens 222-F veľa miesta. Šírka a hĺbka centrály zodpovedá bežným kuchynským rastrom. Osvedčený modulovaný cylindrický horák MatriX s inteligentnou reguláciou spaľovania Lambda Pro Control zabezpečí trvalo vysokú účinnosť aj pri kolísavom zložení plynu a garantuje vysoký stupeň využitia až 98 % (vztiahnuté na spaľné teplo). 

Komfortná regulácia Vitotronic

Odborná firma a používateľ profitujú rovnako z ľahko sa obsluhujúcej regulácie Vitotronic. Ovládacie menu je logické a ľahko zrozumiteľné, je podsvietené, kontrastné a ľahko čitateľné. Funkcia Pomoc vás informuje v prípade núdze a navedie na ďalší krok.    

Grafická ovládacia plocha slúži aj k ukážke vykurovacej periódy. V prípade potreby môže byť ovládacia plocha vzdialená od vykurovacej centrály až 5 mertov a môže byť namontovaná na stenu. 

Výhody na prvý pohľad:

  • Kompaktný kondenzačný plynový kotol s integorvaným nabíjacím smaltovaným zásobníkom, menovitý tepelný výkon 4,8 - 35,0 kW
  • Normovaný stupeň využitia: až 98% (Hs) / 109% (Hi)
  • Integorvaný nabíjací smaltovaný zásobník s objemom 100 l (35 kW: 130 l)
  • Dlhá životnosť a efektívnosť vďaka výhrevnej ploche Inox-Radial z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele
  • Modulovaný cylindrický horák MatriX s inteligentnou reguláciou spaľovania Lambda Pro Control zabezpečí nízke emisie a dlhú životnosť
  • Jednoduché ovládanie pomocou novej regulácie s jasným textom a grafickým znázornením ako aj separátne dodávané ovládanie na stenu
  • Univerzálne prípojky pre individuálnu montáž
  • Nie je potrebný odstup na montáž
  • Expanzná nádoba na pitnú vodu a cirkulačné čerpadlo môžu byť integrované do zariadenia 

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem