Stredné kotly > Viessmann > Vitoplex 300

Vitoplex 300

Nízkoteplotný kotol - olej / plyn, trojťahový kotol

 

Menovitý tepelný výkon: 80 až 1750 kW

Vitoplex 300 ako špičkový trojťahový kotol sa svojimi osvedčenými viacvrstvovými konvekčnými výhrevnými plochami ponúka zvlášť hospodárnu, ekologickú a spoľahlivú prevádzku. Integrované zapojenie pre nábeh Therm-Control nahradzuje primiešavacie čerpadlo. 

Viacvrstvová konvekčná výhrevná plocha z rúriek Triplex 

Viacvrstvové konvekčné výhrevné plochy kotla Vitoplex 300 tvoria do seba zasunuté oceľové rúrky, ktoré sú navzájom zalisované tak, aby boli vzájomne tepelne vodivé. Vnútorná rúrka sa svojimi skladanými pozdĺžnymi rebrami vytvára 2,5-krát väčšiu výhrevnú plochu než hladké rúrky. Prestup tepla je dávkovaný rôznymi vzdialenosťami zalisovaných miest tak, aby zadná časť rúriek Triplex, ktorou neprúdia už tak horúce spaliny, odvádzala menej tepla do kotlovej vody a ohrievala sa tak na vyššie teploty. Tým sa zamedzuje kondenzácii spalín a zabraňuje sa poškodeniu v dôsledku korózie.

Výhody na prvý pohľad:

 • Nízkoteplotný kotol na olej/plyn, 80 až 1750 kW.
 • Viacvrstvové konvekčné výhrevné plochy pre vyššiu prevádzkovú spoľahlivosť a dlhú životnosť.
 • Mimoriadne úsporný a ekologický vďaka plynule znižovanej teplote kotlovej vody; úplne sa vypína, pokiaľ nie je potrebné žiadne teplo. Normovaný stupeň využitia: 96%. Zvýšenie normovaného stupňa využitia až o 12% využitím kondenzácie s výmenníkom tepla spaliny/voda z ušľachtilej ocele Vitotrans 333.
 • Trojťahový kotol s nízkym zaťažením spaľovacieho priestoru, vďaka tomu čisté spaľovanie s nízkymi emisiami oxidu dusíka.
 • Nie je potrebný minimálny objemový prietok vykurovacej vody - široké vodné steny a veľký vodný objem zabezpečujú dobrú vlastnú cirkuláciu a spoľahlivý odvod tepla - zjednodušené hydraulické pripojenie.
 • Integrované zapojenie pre nábeh Therm-Control nahradzuje primiešavacie čerpadlo alebo stále zvyšovanie teploty vratnej vody a znižuje potrebnú montážnu dobu a náklady.
 • Do 350 kW nie je potrebná ochrana proti nedostatku vody; tým sa znižujú ďalšie náklady.
 • Schválenie podľa smernice EÚ pre tlakové zariadenia a Vyhlášky SÚBP a.74/96 Z.z. SR.
 • Ľahká doprava do kotolne a malá inštalačná výška vďaka kompaktnej konštrukcii - dôležité pri modernizácii. (Od 895 do 1750 kW je možné kotol okrem toho dodávať v delenom vyhotovení).
 • Časové úspory pri montáži plášťa kotla a regulácie vďaka novému montážnemu systému Fastfix pre stredné a veľké kotly.
 • Dlhé doby chodu horáku a menej spínacích intervalov vplyvom veľkého objemu vody šetria životné prostredie.
 • Nie je potrebný žiadny výstupný medzikus, prípoje potrebné pre pripojenie príslušenstva sú priamo na kotle.

Optimálne spaľovanie a nízke emisie škodlivín zabezpečujú: 

 • dvojstupňové, vo výrobnom závode na výkon kotla nastavené a počítačovým programom za tepla vyskúšané olejové/plynové blokové horáky Vitoflame do 225 kW 
 • zladené, konektorom prepojené olejové/plynové blokové horáky pre rozsah výkonu 285 až 460 kW

Jednoduchá a rýchla montáž s rozdeľovačom vykurovacieho okruhu Divicon v rozsahu výkonu do 285 kW a s malým rozdeľovačom do 170 kW.

 

Od 575 kW s plošinou na kotle pre uľahčenie montáže a údržby.

 

Energeticky úsporná a spoľahlivá prevádzka vykurovacieho zariadenia vďaka komunikácii schopnému digitálnemu systému regulácie Vitotronic. Prispôsobený na mieru pre každé použitie uspokojí všetky známe regulačné stratégie a aplikácie. Štandardná zbernica LON umožňuje kompletné zapojenie do systému riadenia budovy. Diaľkovú kontrolu je možné vykonávať prostredníctvom internetu pomocou modemov Vitocom a programu Vitodata. Je možná integrácia do rozvádzača Vitocontrol.

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem