Solárne systémy > Viessmann > Vitosol 100-F

Vitosol 100-F

Plochý solárny kolektor

Plochý kolektor Vitosol 100-F pre ohrev teplej vody a letných bazénov 

 

Vitosol 100-F sa vyznačuje nízkymi nákladmi na obstaranie, ako aj vysokou prevádzkovou spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. 

Absorbér z medeného plechu so selektívnym povlakom využíva slnečné žiarenie mimoriadne účinne. Svojou trvale vysokou optickou účinnosťou dosahuje vysoké zisky solárnej energie počas celej doby prevádzky. Absorbér kolektoru Vitosol 100-F je vyhotovený v tvare meandru, čím je zabezpečený rovnomerný a spoľahlivý prietok cez celý kolektor. 

 

Teleso kolektoru Vitosol 100-F pozostáva zo stabilného hliníkového rámu, ktorý je ohnutý priebežne po celom obvode – bez úkosových zárezov a ostrých hrán. Solárne krycie sklo je odolné voči krupobitiu. Rám skla je vyhotovený z jedného kusu, bez švov a samotné sklo je uložené v pružnom materiále, ktorý odoláva poveternostným vplyvom a UV-žiareniu. Tieto vlastnosti zabezpečujú trvalú tesnosť kolektoru. 

Jednoduchá a rýchla montáž 

Čo do montáže – je plochý solárny kolektor Vitosol 100-F priam vzorovým príkladom. Integrované rúrky prívodu a spiatočky umožňujú jednoduché a bezpečné pripojenie aj väčších kolektorových polí. Paralelne možno prepojiť až 14 kolektorov. Vďaka nástrčným konektorom v tvare vlnitých rúriek z ušľachtilej ocele sa tieto kolektory montujú rýchlo, jednoducho a bezpečne. Montážny systém Viessmann z nehrdzavejúcich materiálov je staticky odskúšaný.

 

Výhody na prvý pohľad:

  • Výkonný, cenovo atraktívny plochý kolektor.
  • Kolektor umožňuje univerzálnu montáž: na strechu a ako voľne stojaci kolektor, vodorovne ako aj zvisle.
  • Vysoká účinnosť dosiahnutá absorbérom so selektívnym povlakom a solárnym krycím sklom odolným voči krupobitiu.
  • Trvalá tesnosť a vysoká stabilita dosiahnutá priebežne ohnutým hliníkovým rámom po celom obvode a bezšvovým tesnením skiel.
  • Zadná stena z hliníkového plechu je odolná voči prerazeniu ako aj korózii.
  • Montážny systém firmy Viessmann umožňuje jednoduchú montáž – so staticky odskúšanými a nehrdzavejúcimi komponentmi z ušľachtilej ocele a hliníku. Jednotne pre všetky kolektory firmy Viessmann.
  • Rýchle a jednoduché pripojenie kolektorov pomocou nástrčných pružných konektorov na princípe vlnitých rúrok.
  • Medený absorbér kolektoru Vitosol je vyhotovený v tvare meandru s integrovanými zbernými vedeniami. Paralelne možno prepojiť až 14 kolektorov.
  • Značka CE podľa normy EN 12975.

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem