Solárne systémy > Viessmann > Vitosol 200-F

Vitosol 200-F

Plochý solárny kolektor

Vitosol 200-F presvedčí užívateľov ako plochý kolektor s vysokou účinnosťou ako aj atraktívnym pomerom výkonu a ceny. Už celé roky osvedčený plochý kolektor Vitosol 200-F sme ešte zlepšili a v dôsledku svojej nižšej hmotnosti sa jednoduchšie montuje. Vysoká kvalita je zárukou trvalej prevádzkovej bezpečnosti, dlhej životnosti a vysokej účinnosti. 

V dlhodobom horizonte efektívny 

Vysoko selektívna vrstva Sol-titan efektívne využíva slnečnú energiu a dosahuje mimoriadne vysokú účinnosť. Vonkajšie puzdro kolektoru Vitosol 200-F pozostáva z po celom obvode z priebežne ohnutého hliníkového rámu bez zárezov a ostrých hrán. Spolu s bezšvovo vyhotoveným tesnením, ktoré odoláva poveternostným vplyvom a aj UV žiareniu a so svojou neprieraznou zadnou stenou z hliníkového plechu, je zaručená dlhá životnosť a trvalo vysoké využitie. 

Atraktívny dizajn, individuálne farby 

Urobte zo svojich slnečných kolektorov dizajnový prvok vašej strechy. Kolektory Vitosol 200-F sa dajú integrovať do strešnej krytiny. Bočné kryty (sú k dispozícii ako príslušenstvo) pritom zabezpečia harmonický prechod medzi plochou kolektorov a samotnou strechou. Sériovo sa rám a aj bočné kryty dodávajú v hnedej farbe (RAL 8019), pričom na požiadanie sú samozrejme k dispozícii aj iné odtiene RAL. 

Na mieru pre každú potrebu 

So svojou absorbčnou plochou 2,32 m2, je možné ploché kolektory Vitosol 200-F optimálne prispôsobiť energetickým potrebám. Kolektory je pritom možné používať zvisle aj vodorovne. 

Rozumná montáž šetrí čas aj peniaze 

Kolektor Vitosol 200-F sa tiež mimoriadne jednoducho montuje. Nízka hmotnosť kolektoru – iba 45 kg – uľahčuje dopravu na strechu ako aj montáž. Nástrané konektory so zvlnených rúrok z ušľachtilej ocele umožňujú rýchlu montáž kolektorov.

Výhody na prvý pohľad:

  • Vysokovýkonný plochý kolektor s medeným absorbérom a vysoko efektívnou vrstvou Sol-titan.
  • Medený absorbér je vyhotovený v meandrovitom tvare s integrovanými zbernými vedeniami, čo umožňuje paralelné zapojenie až 12-tich kolektorov.
  • Zariadenie je možné univerzálne použiť na strešnú montáž, integráciu do strechy, resp. voľne stojacu montáž, a to vodorovne ako aj zvisle.
  • Atraktívny dizajn kolektoru – rám vo farbe RAL 8019 (hnedá), na želanie dodávame rámy aj v iných farbách stupnice RAL.
  • Selektívne povrstvený absorbér, kryt zo solárneho skla s nízkym obsahom železa a vysoko účinná tepelná izolácia zabezpečujú vysoké solárne výnosy.
  • Trvalá tesnosť a vysoká stabilita dosiahnuté priebežne dookola ohnutým hliníkovým rámom a bezšvovo vyhotoveným tesnením krycieho skla.
  • Neprierazná zadná stena z hliníkového plechu, odolná proti korózii 
  • Fixačný systém Viessmann, ktorý výrazne uľahčuje montáž, pozostáva zo staticky testovaných a korózii odolných komponentov z ušľachtilej ocele a hliníka, a to jednotne pre všetky kolektory spoločnosti Viessmann.
  • Rýchle a bezpečné pripojenie kolektorov pomocou pružných nástrčných konektorov s vlnitými rúrkami, vyrobených z ušľachtilej ocele.

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem