Solárne systémy > Viessmann > Vitosol 200-T

Vitosol 200-T

Vákuový trubicový kolektor s priamym prietokom a sol-titánovým povlakom

Vitosol 200-T predstavuje vákuový trubicový kolektor s priamym prúdením, ktorý je ideálny pre montáž nezávislú od polohy. So svojim novým dizajnom zberača sa Vitosol 200-T harmonicky integruje do strechy. 

Efektívne využitie slnečného tepla 

Absorbéry so sol-titánovým povlakom zachytávajú mimoriadne veľa slnečnej energie a týmto zabezpečujú vysokú účinnosť. Mimoriadne vysoko účinnú tepelnú izoláciu pritom zabezpečuje vákuum v trubiciach. Takto nevznikajú takmer žiadne tepelné straty medzi trubicami a absorbérom a kolektor preto dokáže aj zo slabého slnečného žiarenia vyťažiť ešte využiteľné teplo. 

Vysoká energetická výťažnosť z dlhodobého hľadiska 

Slnečné kolektory spoločnosti Viessmann sú dimenzované na nadpriemerne dlhú životnosť, ktorú zabezpečujú vysoko kvalitné materiály, odolné proti korózii, napr. borosilikátové sklo, meď a ušľachtilá oceľ. Absorbér je integrovaný do vákuovej trubice. Tento konštrukčný princíp ho chráni pred poveternostnými vplyvmi ako aj pred znečistením a zabezpečuje trvalú využiteľnosť energie. 

Rýchla a bezpečná montáž 

Kolektory typu Vitosol 200-T sa vyrábajú ako prefabrikované modely. Pomocou svojho nového inovatívneho nastáčaného systému sa trubice dajú montovať jednoducho a rýchlo, a to v akejkoľvek polohe, bez nutnosti náradia. Trubice iba zastrčíte do rozdeľovacej rúrky – jeden klik – a hotovo. Jednotlivé trubice sa potom dajú otáčať a nasmerovať optimálne smerom k slnku. 

Vzájomné spojenie kolektorov sa realizuje prostredníctvom nástrčných konektorov z vlnitej rúrky, vyrobenej z ušľachtilej ocele.

Výhody na prvý pohľad:

  • Vysoko efektívny vákuový trubicový kolektor s priamym prúdením pre vysokú výťažnosť solárnej energie.
  • Kolektor je univerzálne použiteľný, nakoľko umožňuje montáž nezávislú na polohe – zvisle alebo vodorovne, na strechách ako aj na fasádach.
  • Jednoduché a bezpečné pripojenie jednotlivých trubíc pomocou nového inovatívneho nástrčného systému.
  • Absorpčné plochy integrované do vákuových trubíc, s nízkou citlivosťou na znečistenie.
  • Trubice je možné optimálne natočiť smerom k slnku a tým maximalizovať energetický zisk.
  • Vysoko účinná tepelná izolácia zberača minimalizuje tepelné straty.
  • Jednoduchá montáž pomocou upevňovacieho systému Viessmann, ako aj nástrčnými konektormi z vlnitej rúrky vyrobenej z ušľachtilej ocele.
  • Pripojenie prívodu aj spiatočky na jednej strane, čo umožňuje zberné vedenie, integrované v telese zberača; takto dosiahneme minimalizáciu prác pri pokládke rúrkových vedení.

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem