Solárne systémy > Viessmann > Vitosol 300-T

Vitosol 300-T

Vákuový trubicový kolektor na princípe tepelnej rúrky (Heatpipe)

Vysoko výkonný vákuový trubicový kolektor Vitosol 300-T pracuje na osvedčenom princípe tepelných trubíc (Heatpipe), čím ponúka mimoriadne vysoký stupeň prevádzkovej bezpečnosti. Jednou z oblastí použitia kolektorov Vitosol 300-T, sú aplikácie, u ktorých je potrebné počítať s dlhšími fázami silného slnečného žiarenia bez odberu tepla, tzv. fázy stagnácie. Suché napojenie trubíc v zberači a integrované obmedzenie teploty zabezpečuje mimoriadne vysokú prevádzkovú bezpečnosť. 

Princíp tepelných trubíc (Heatpipe) pre vysokú prevádzkovú istotu 

Pri tomto funkčnom princípe solárne médium neprúdi priamo cez trubice. Namiesto toho nosné médium cirkuluje v špeciálnom absorbéri; toto sa vyparuje vplyvom slnečného žiarenia a teplo odovzdáva prostredníctvom výmenníka tepla solárnemu médiu. 

Duotec: dve predsa len „menia“ lepšie 

Kondenzátory sú plne obklopené patentovaným výmenníkom tepla Duotec, ktorý mimoriadne dobre absorbuje teplo a odovzdáva ho teplonosnému médiu, ktoré popri ňom prúdi. 

Jednoduchá montáž a údržba 

Pri montáži je možné kolektory osvedčeným nástrčným systémom s vlnitými rúrkami z ušľachtilej ocele veľmi ľahko vzájomne spojiť. Jednotlivé trubice je možné axiálnym pootočením presne nasmerovať na slnko. Napojenie trubíc sa realizuje suchou cestou, teda bez priameho kontaktu medzi nosným médiom a zmesou vody a glykolu. Týmto vzniká perfektné napojenie trubíc, ktoré umožňuje aj výmenu jednotlivých trubíc pri naplnenom zariadení. 

Vysoko kvalitné materiály 

Pre spoľahlivosť, prevádzkovú bezpečnosť a dlhú aktívnu životnosť na vysokej úrovni sú k dispozícii vysoko kvalitné nehrdzavejúce materiály. Používajú sa tu okrem iného borosilikátové sklo, meď a ušľachtilá oceľ.

Výhody na prvý pohľad:

  • Vysoko účinný kolektor s vákuovými trubicami pracujúci na princípe tepelnej rúrky (Heatpipe) zabezpečuje vysokú mieru prevádzkovej bezpečnosti.
  • Plochy absorbéru so sol-titánovým povrchom sa vyznačujú nízkou citlivosťou voči znečisteniu – čo sa dosiahlo integráciou plôch absorbéru do vákuových trubíc.
  • Účinný prenos tepla prostredníctvom plne zakrytých kondenzátorov vo výmenníku tepla Duotec s dvomi rúrkami.
  • Trubice sa dajú optimálne nasmerovať na slnko a tým dosiahnuť maximalizáciu energetického zisku.
  • Vysoko účinná tepelná izolácia zberača minimalizuje tepelné straty.
  • Integrované obmedzenie teploty reguluje pri veľmi vysokých teplotách kolektoru tepelný tok.
  • Jednoduchá montáž prostredníctvom spájacích systémov spoločnosti Viessmann.
  • Atraktívny dizajn kolektoru, zberač sa dodáva vo farbe RAL 8019 (hnedá).

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem