Vetracie systémy s rekuperáciou > Systemair > VX 250TV-P

VX 250 TV/P rekuperačná jednotka

 

Rekuperačná jednotka VX 250 TV/P bola navrhnutá pre menšie rodinné domy, byty alebo veľkostne podobné objekty.

Jednotka je určená pre nástennú montáž do temperovaného priestoru.

Jednotka VX 250 TV/P sa skladá z filtrov, elektrického ohrievača, doskového hliníkového rekuperátora a ventilátorov s dopredu zahnutými lopatkami. Vreckový filter F5 na prívode, plochý hliníkový filter na odvode, doskový rekuperátor a ventilátory je možné jednoducho vybrať na čistenie alebo údržbu. V letnom období je možné vymeniť rekuperátor za letný blok (SB 250).

Odvod kondenzátu je riešený na spodnej strane jednotky.

Dvojitý plášť jednotky je vyrobený z pozinkovaného oceľového plechu s izoláciou minerálnou vlnou hrúbky 30 mm. Plášť je opatrený práškovým naterom.

 

Jednotka má pripojovacie miesta pre kruhové potrubie umiestnené vo vrchnej časti jednotky a vyrába sa ako P pravý model (pripojovacie miesto B - prívod upraveného vzduchu do vetraného priestoru, je v pravej časti jednotky).

Riadiaci systém

Jednotka je vybavená zabudovaným riadiacim systémom.

Požadovaná teplota vzduchu (15-25°C - plynulo) a požadované množstvo vzduchu (Min./Norm./Max. - 3-stupne) sa nastavujú na prednom paneli jednotky. Prednastavenie prevádzky Norm. v troch rôznych hladinách - otáčkach ventilátorov (prednastavenie z výroby na 3 norm. 160V), je možné naviac vykonať vo vnútri jednotky presvorkovaním.

Pripojenie VZT jednotky k elektrickej sieti je cez štandardnú jednofázovú zástrčku 230V/50Hz (el. kábel 1,0m v dodávke).

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem