Podlahové vykurovanie > Gabotherm

Gabotherm

Gabotherm® predstavuje dokonalú stavebnicu, ktorá sa prispôsobí každému interiéru, prípadne exteriéru, každej architektonickej vízii. Je to systém, vďaka ktorému montážnik položí podlahové vykurovanie skôr, ako čakal. V neposlednej rade predstavuje systém, ktorého životnosť je viac ako 50 rokov.

Maximálny pocit tepelnej pohody

Pôsobí priaznivo na ľudský organizmus. Na rozdiel od klasického radiátorového vykurovania zabezpečuje zvýšenie sálavej vykurovacej plochy a súčasne zníženie teploty vzduchu. Umožňuje zvýšiť vlhkosť vzduchu bez následnej kondenzácie pár a vyrovnanie teplôt stien. Okrem toho dosiahneme rovnomerné rozloženie teploty v celom priestore.

Maximálna hygiena prevádzky

Nevíri vzduch - steny a vykurovacie plochy teda neznečisťuje unášaný prach. Systém zabezpečuje vo vykurovaných miestnostiach kvalitnú mikroklímu. Minimálna vlhkosť stien bráni vzniku pliesní a mikroorganizmov, čo významne znižuje riziko vzniku alergií.

Podlahové vykurovanie sa oplatí:

  • šetrí až 20 % tepelnej energie
  • prináša komfort a tepelnú pohodu - je to energeticky úsporné, nízkoteplotné, sálavé vykurovanie. Zabezpečí dostatočné a primerané teplo, aj keď je v miestnosti teplota o 2 °C nižšia ako pri zvyčajnom spôsobe vykurovania. Najvyššia teplota v miestnosti je dole, na úrovni nôh, užívateľ má "nohy v teple" a nepociťuje chlad. Znížením potrebnej teploty vzduchu o 3–5 °C klesnú prevádzkové náklady až o 20–30 %.
  • je vhodné aj na aplikáciu netradičných zdrojov energie
  • je vhodné do akýchkoľvek miestností, bez ohľadu na spôsob ich využívania.

Moderný nízkoteplotný vykurovací systém

Podlahové vykurovanie garantuje energeticky úspornú prevádzku. Je zabudované v podlahe, takže nenarúša architektonické riešenie a dizajn interiéru. Patrí medzi veľkoplošné sálavé vykurovacie systémy. Z vykurovacej plochy - podlahy - sa teplo šíri rovnomerne do celého priestoru. Teplota vykurovacej vody, ktorá prúdi rúrkami uloženými v podlahe, je nižšia ako 50 °C, čo predstavuje vysokú prevádzkovú úsporu energie.

Úspornosť pri inštalácii aj v prevádzke

Dokonalé zladenie jednotlivých komponentov zaručuje nízke náklady na inštaláciu. Relatívne nízka teplota vody znižuje spotrebu paliva. Systém vyžaduje veľmi malý objem vykurovacej vody: 0,5 l na 1 m² vykurovanej plochy. Optimálnu tepelnú pohodu navyše získate s úsporou energie až 10 %, pretože v porovnaní s tradičnými vykurovacími systémami môže byť teplota v miestnostiach znížená o 2-3 °C.

Široká škála zdrojov tepla

Umožňuje použitie akéhokoľvek nízkoenergetického zdroja tepla (tepelné čerpadlo, solárny článok, kondenzačná a nízkoteplotná technológia).

Odolnosť, bezúdržbová prevádzka

Rúrky gabolite® sú extrémne odolné proti starnutiu. Po správnej inštalácii, natemperovaní stien a dokonalom odplynení systému nie je po celú dobu prevádzky potrebný žiadny ďalší zásah. Je ideálny na použitie v pamiatkových objektoch.

Flexibilnosť

Systém umožňuje prispôsobiť vykurovanie jednotlivých miestností s ohľadom na ich funkciu a využitie: napríklad kancelária sa bude vykurovať inak ako byt alebo chodba.

Mám záujem o viac informácii o tomto produkte

Pre otvorenie kliknite sem